Tekst błogosławieństwa rodziców, błogosławieństwo pary młodej przed ślubem – 10 przykładów

Tekst błogosławieństwa rodziców, błogosławieństwo pary młodej przed ślubem – 10 przykładów

 

1. "Wszechmogący Boże, który jesteś źródłem wszelkiej miłości i wierności, prosimy Cię o błogosławieństwo dla tej pary, którą połączyłeś w związek małżeński. Niech ich dom wypełni się pokojem, radością i wzajemnym wsparciem. Spraw, aby zawsze znajdowali siłę w Twojej miłości i prowadzili życie pełne wiary i nadziei. Niech żyją długo i szczęśliwie, a ich miłość kwitnie na przekór wszelkim przeciwnościom. Amen."

 

2. "Miłosierny Boże, prosimy Cię o błogosławieństwo dla tych dwojga, którzy stanęli przed Tobą, aby złączyć swoje życia. Niech każdy dzień, który razem spędzą, będzie świętowaniem miłości, którą im obdarzyłeś. Umacniaj ich w trudnościach, raduj się z nimi w chwilach szczęścia i niech ich miłość stanie się światłem dla innych. Błogosław im w zdrowiu, w pracy i we wszystkim, co robią. Amen."

 

3. "Ojcze Niebieski, dziękujemy Ci za miłość, która złączyła serca tych dwojga. Błogosław ich małżeństwo, daj im mądrość, cierpliwość i wytrwałość, aby każdego dnia mogli na nowo wybierać miłość. Niech ich związek będzie pełen szacunku i zrozumienia, a dom, który razem zbudują, niech będzie bezpieczną przystanią. Niech Twoja łaska prowadzi ich przez wszystkie dni ich życia. Amen."

 

4. "Boże, który jesteś źródłem wszelkiego dobra, obejmij swoim błogosławieństwem tę parę młodą. Niech ich wspólna droga przez życie będzie pełna miłości, harmonii i wierności. Daj im siłę do pokonywania trudności i radość ze wspólnie spędzanych chwil. Niech Twoje błogosławieństwo będzie z nimi w każdym dniu ich wspólnego życia. Amen."

 

5. "Wielki Boże, błogosław ten nowy związek z Twoją obfitą łaską i miłością. Niech ta para młoda znajdzie w sobie wzajemne wsparcie, radość i inspirację do bycia lepszymi ludźmi. Pomóż im budować życie oparte na wzajemnym szacunku i głębokiej wierności. Niech każdy dzień ich wspólnego życia przynosi im więcej miłości i zrozumienia. Amen."

 

6. "Dobry Boże, w dniu ślubu tej pary, prosimy Cię o Twoje błogosławieństwo, które niechaj będzie z nimi każdego dnia. Obdarz ich mądrością, aby zawsze potrafili rozmawiać i rozumieć siebie nawzajem. Niech ich dom stanie się miejscem miłości i zrozumienia, a ich serca niech zawsze pamiętają o dobroci, którą sobie obiecali. Wspieraj ich w dążeniu do wspólnych celów i w spełnianiu marzeń. Amen."

 

7. "Boże, źródło wszelkiej nadziei, otocz swoją opieką tę parę, którą dzisiaj połączyłeś w jedność. Niech ich życie małżeńskie będzie pełne radości i spełnienia. Ustrzeż ich przed wszelkim złem, niech wzajemna miłość będzie ich największą siłą. Niechaj Twoja obecność i prowadzenie będą dla nich światłem na drodze życia wspólnego. Amen."

 

8. "Ojcze w niebie, błogosław ten święty związek miłości między tymi dwojgiem. Niech ich małżeństwo będzie jak płynąca rzeka, która pomimo przeszkód zawsze znajduje swoją drogę. Obdarz ich zdrowiem, radością i wzajemną miłością, która niech wzrasta z każdym dniem. Niech Twoja łaska i pokój zawsze będą z nimi, prowadząc ich przez wszystkie wyzwania życia. Amen."

 

9. "Boże, który jesteś miłością, spraw, aby miłość tej pary była silna jak skała i delikatna jak kwiat. Niech będą dla siebie wzajemnym wsparciem, radością i schronieniem. Niech ich dom będzie pełen ciepła, śmiechu i pokoju. Udziel im łaski wyrozumiałości, cierpliwości i nieustającego zainteresowania sobie nawzajem. Niech każdy nowy dzień umacnia ich związek i przynosi nowe błogosławieństwa. Amen."

 

10. "Miłosierny Boże, wlej swoje błogosławieństwo na tę parę, która dzisiaj złączyła swoje życia. Niech każdy krok, który razem postawią, prowadzi ich do głębszej miłości i zrozumienia. Pomóż im budować silne i trwałe fundamenty swojego związku. Niech ich życie wspólne będzie piękną podróżą, pełną miłości, szacunku i szczęśliwych wspomnień. Amen."